Okna

Home / Budowa / Okna

Zamknęliśmy Malinówki co oznacza, że mają okna i drzwi.

 

Zgodnie z tym co pisaliśmy we wpisie o wycenie okien i dachu, zamówiliśmy 3-szybowe okna w dwustronnym kolorze Winchester z usługą ciepłego montażu. Do tego wzięliśmy polecane profile XPS w podprożach (takie styropianowe parapety) oczywiście również z usługą ich montażu. Na rolety się nie skusiliśmy. Oto ostateczna lista zamówionych przeszkleń:

  • 1 drzwi tarasowe (przesuwne)
  • 1 okno fix
  • 1 okno narożne (składające się z jednego okna fix i jednego okna otwieralnego)
  • 2 małe okna (do pomieszczenia godpodarczego i łazienki na dole)
  • 4 duże dwuskrzydłowe okna do gabinetu i pokoi na górze

Tak się złożyło, że w okresie kiedy zajmowaliśmy się tematem zamawiania towaru, sprzedawcy oferowali „zimowe promocje”, dzięki czemu otrzymaliśmy większy rabat na nasze zakupy. W tym miejscu wszystkim słuchającym radiowych reklam należy wyjaśnić, że 40% to nie rabat od ceny jaką kiedyś otrzymali a jedynie większy niż ten, który mieli w ofercie. Na dzień dobry w ofertach jest upust np. 32% co przy zimowej promocji daje 8 dodatkowych punktów procentowych rabatu.

Czas naszego oczekiwania na realizację zamówienia oraz montaż to 6 tygodni. Nie narzekamy. Było zgodnie z umową i wszystko elegancko ustalone co do dnia bez żadnych poślizgów.

Powoli zbliżamy się do końca tekstu a zapomnielibyśmy wspomnieć o prowadzonych zmianach związanych z wymiarami:

  • Zwęziliśmy okno fix oraz wyjście na taras do szerokości 2.20m. Stwierdziliśmy, że tyle przeszkleń nam wystarczy a jakieś ściany w salonie się przydadzą.
  • Zwęziliśmy okna w pomieszczeniu gospodarczym i łazience do niecałych 60 cm. Powodem była zbyt mała ilość miejsca na prysznic. Teraz będziemy mieć hektary i zmieścimy się wraz z mydłem i szamponem. W dwóch osobnych opakowaniach! Przy okazji ze względów estetycznych oberwało się kotłowni i również będzie słabiej oświetlona.
  • Skróciliśmy wysokości wszystkich 3 okien na piętrze do wysokości 1.2m.

Tak dom prezentuje się z zewnątrz:

Aby uprzedzić pojawiające się pytania od razu informujemy, że drzwi wejściowe w kolorze „poszalunkowa beton-sosna” nie były zakupowane w firmie Oknopol. Przy okazji serwujemy darmową reklamę naszemu sprzedawcy. Naturalnie jak coś nam nie zagra to fotka i baner wylecą a na blogu posypie się tona hejtu.

A tak w środku:

Koszty okien

Usługa/ProduktIlośćKwotaUwagi
Okna i drzwi tarasowe wraz z ciepłym montażem i ciepłymi parametami10 szt. + dodatki + usługa18250 złCena drzwi tarasowych to 4000 zł
Ekipa (majster od stanu surowego) - wyrównanie otworów okiennych700 złPrzy ciepłym montażu otwory okienne muszą być równiutkie. Sprzedawca poinformował nas o tym wymogu, więc zleciliśmy majstrowi ich przygotowanie.
SUMA18950 zł

17 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.