Mieszkamy… od ponad roku

Home / Budowa / Mieszkamy… od ponad roku

20 Komentarzy

 • Paulina

  Dzień dobry. Czy można prosić o zdjęcia wiatrołapu? Mają tam Państwo szafę na ubrania. Zastanawiam się ile faktycznie zostanie tam miejsca.

 • MARCIN

  Dzień dobry. Zastanawia mnie jak rozwiązali Państwo sprawę z kominem wentylacyjny w kuchni?
  Projekt zakłada ( jeśli to dobrze rozumie) komin wentylacyjny w kuchni murowany na stropie i przejście przez strop. Podobnie jest w kotłowni.
  Czy maja Państwo może jakieś zdiecia, radę jak to rozwiązać.
  Pozdrawiam.

  • Dziuby

   Dzień dobry. Mamy zamontowaną rekuperację. W kotłowni z kotłem gazowym mamy wentylację grawitacyjną w postaci wystającej rury przechodzącej przez górną łazienkę i wyglądająca na świat przez dachówkę z kominkiem wentylacyjnym. Czarna ściana w kuchni to komin do kominka, którego nie mamy (i zapewne mieć nie będziemy) z zaślepionymi wszelkimi otworami w salonie i kuchni. Komin jest obmurowany cienkim bloczkiem.

 • Anonim

  Witam. Czy ścianka kolankowa jest jak w projekcie? Można zobaczyć więcej zdjęć pokoi na górze. Głównie chodzi o pokoj z kominem i następny obok.

    • Dziuby

     Niestety wyjazd niespodziewanie nam się przedłużył. Na zdjęcia trzeba będzie jeszcze poczekać. Tak, wysokości ścianki jest wystarczająca. Nie robilibyśmy wyższej.

     • Dziuby

      W końcu dotarliśmy do domu. Zmierzyłem wysokość ścianki od panela do gips-kartonu i wyszło 137cm, także jednak jest trochę wyżej niż w projekcie. Najprawdopodobniej majstry od GK musiały tak z korzyścią przestrzenną podwiesieć skosy. Z tego co pamiętam to grubość izolacji (celulozy) była odpowiednia a z majsterem, który stawiał ściany ustalaliśmy, że ma być zgodnie z projektem. Oto zdjęcia:

  • Dziuby

   Tak, na strychu aby nie zajmował miejsca w kotłowni. To była bardzo dobra decyzja. Na wszelki wypadek – żeby nie było zbyt zimno – ociepliliśmy dach strychu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.