Wstępna wycena dachu i okien

Home / Dach / Wstępna wycena dachu i okien

Zwróciliśmy się o wycenę dachu i okien do kilku firm w okolicach Niepołomic i Wieliczki. Rezulaty poniżej.

Dach

Zdecydowaliśmy się na dachówkę Creaton Optima Nuance w kolorze łupka angobowana. Nasze 150 m2 dachu wraz z rynnami, membranami, 4 oknami dachowymi Roto oraz dodatkowym osprzętem to koszt rzędy ok. 23 845 zł. Czas oczekiwania na zamówienie to ok. 2-3 tygodnie. Różnica między dachówkami w podobnym stylu była niewielka. Najdrożej wychodzą dachówki całkiem płaskie i/lub z połyskiem. Ze względu na gorsze tłumienie dźwięków i mniejszą trwałość odrzuciliśmy na wstępie blochodachówkę.

Okna

Nasz projekt zawiera 10 okien w tym 1 tarasowe, 1 typu fix (nieotwierane bez słupków wewnętrznych) i 1 norożne. Kosztorysy wahały się pomiędzy 16 a 20 tys. zł. Mówimy tu o oknach 3-szybowych z montażem standardowym i ciepłym. Przed nami jeszcze szczegółowe porównanie okien pod względem technicznym (przenikalność i energooszczędność). Tymczasem zdecydowaliśmy już o kolorze – Winchester. Brzmi tajemniczo, więc można zobaczyć tutaj. Różnica cenowa okien dwustronnie kolorowych a tych z kolorem na zewnątrz i białym w środku to ok. 5 % na oknie. Droższe są te z kolorem obustronnym. Cena 4 rolet zewnętrznych sterowanych elektrycznie na nasze okna w salonie i kuchni to koszt rzędu 4-5 tys. zł. Czas oczekiwania na realizację zamówienia to 5-6 tygodni.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o kolorze dachu i okien. Może polecacie jakieś konkretne modele, systemy albo firmy?

8 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.