Instalacja elektryczna

Home / Instalacje / Instalacja elektryczna

I stała się światłość!

A na pewno się stanie gdy przyjdzie ktoś z Tauronu i przepnie nas z rbetki (zewnętrznej skrzynki z „prądem budowlanym”) a my w końcu podłączymy choć jedną żarówkę. Wybaczcie chwytliwo-kłamliwy wstęp. Trzeba było jakoś zacząć.

Elektrycy zrobili nam instalację, w której skład wchodzą punkty elektryczne (gniazdka i punkty świetlne), indukcja, skrzynka rozdzielcza, sieć LAN co by Internet hulał szybciej, kable do sterowania podłogówką, kable HDMI i audio do rozrywki, kable do monitoringu, czujki ruchu. Ekipa zrobiła również przyłącz i pociągnęła aroty/peszle do bramy i ogródka. A czego nie zrobili? Telewizji, bo nie chcieliśmy. Podobno nasz dom jest pierwszym, w którym jej nie montowali. Nie ważne, że czegoś nie ma. Ważne, że mamy tytuł!

Prace zajęły 2 tygodnie, ale ekipa obsługiwała przy okazji inne budowy. Nam się nie spieszyło. Ostatecznie wyszło ok. 180 punktów. Projekt przewiduje ok. 100. Podwajaliśmy gniazdka gdzie się tylko dało. Podobno wyszło ponad kilometr kabla w całym domu. Czyżby kolejne wyróżnienie dla naszych malinówek?

 

 

Po szaleńczych opisach i cieszących ogromnie zdjęciach czas na sprawę najbardziej bolesną.

Koszty

Usługa/ProduktKwota
Instalacja elektryczna wraz z materiałem14750 zł
SUMA14 750 zł

Zaszaleliśmy.

6 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.