Ogrzewanie podłogowe

Home / Instalacje / Ogrzewanie podłogowe

Podłoga czyli nasz jeden wielki grzejnik.

Zero kaloryferów. Podłogówkę będziemy mieć w całym domu poza oczywiście spiżarnią.

W czasie kiedy ekipa robiła instalację wod-kan podpięła również rozdzielacze do podłogówki. Po jednej białej skrzynce na piętro wraz z doprowadzeniem rur do kotłowni, które w przyszłości zostaną wpięte do instalacji grzewczej.

Kolejnym krokiem do uzbrojenia podłogi w pętle grzewcze był zakup i ułożenie styropianu. Na parter wybraliśmy styropian grafitowy Swisspor EPS 100 o porywającej lambdzie 0.30 a na piętro zwykły, biały, EPS 100 tej samej firmy. Na parterze grubość izolacji to 3 x 5cm (=15cm) a „na pokojach” 5cm.

Instalatorzy podzielili pomieszczenia tak aby znalazły się w nich odpowiednie ilości pętli o odpowiedniej długości (nie powinny być zbyt długie) i tak aby starczyło miejsca w rozdzielaczach. Te kalkulacje były wykonywane jeszcze przed montażem skrzynek. Z naszej strony musieliśmy powiedzieć gdzie będą kabiny prysznicowe, wc, wanna, kominek, meble kuchenne oraz duże szafy umieszczone na stałe (np. ta w wiatrołapie czy gabinecie na dole) aby ominąć te miejsca przy kładzeniu rur.

Koszty

Usługa/ProduktIlośćKwotaUwagi
Rozdzielacze do podłogówki (materiał + robocizna)2 szt4752 zł
Swisspor EPS 100 dach/podłoga biały grubość 5cm3 m3705 zł10 paczek
Swisspor EPS 100 dach/podłoga grafitowy lamda 0.30, grubość 5cm8.7 m32480 zł29 paczek
Folia budowlana grubość 0.3 atestowana130 m2195 zł
Układanie styropianu1728 zł
Ogrzewanie podłogowe - materiał + robocizna105 m2 podłogi6825 zł105 m2 * 65 zł/m2
Inne materiały270 zł
SUMA16 955 zł

35 Komentarzy

  • Małgosia

    Witam
    Budujemy malinówki 2, dlatego Państwa blog jest dla mnie inspirujący . Niedługo będziemy wykonywać instalacje. Czy możecie nam polecić jakiś fachowców…?

    • Dziuby

      Są bardzo, bardzo gładkie. Jak się głaska to pod ręką nie czuć chropowatej powierzchni. Czy jest to idealna gładkość? Nie mamy porównania. Najlepiej umówić się z rynkarzami – potencjalnymi wykonawcami – na obejrzenie ich aktualnej realizacji gdzie będzie można zobaczyć, podotykać, postukać a przy okazji dopytać o szczegóły.

  • Natalia

    Czy jest możliwość zobaczenia budynku? Planujemy budowę takiego domku (wahamy się między projektem 2 a 11) i chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda na żywo 🙂 Jesteśmy z Rudy Śl.

    • Dziuby

      Hej, ogólnie bardzo dobrze, ale niestety brakuje nam czasu żeby w porę odpisać czy wrzucić jakiś post 🙁 Obecnie wykańczamy. Wpisy na pewno uzupełnimy.
      Miłego weekendu!

  • Piotr

    Witam czy będzie możliwe zobaczenie domu ? Właśnie jesteśmy na początku drogi dopiero zakupiony projekt i początek drogi do zezwolenia na budowę

  • Aneta

    Witam czy jest mozliwosc wysłania zdjec z wnętrza urzadzonego juz? Jestesmy na etapie wyboru malinowki 2 albo 11.
    Pozdrawiamy

  • Michał

    Cześć, mam pytanie odnośnie kosztów w poszczególnych etapach budowy? Czy bardzo różniły się od kosztów orientacyjnych podawanych przez Archon przy zakupie projektu? Może prowadzicie dziennik w arkuszu kalkulacyjnym? Proszę o przesłanie na maila, też zastanawiam się nad tym projektem 😉 Powodzenia

    • Dziuby

      Cześć! W naszym przypadku różnice są niestety na minus. Na ten moment i dosłownie rzut oka na kalkulacje można powiedzieć: Wydaliśmy więcej o jakieś kilkanaście procent. Trzeba brać pod uwagę to jakie materiały zamawiamy. Jak pewnie każdy nie lubimy tracić kasy, ale uczucie po każdym etapie, że materiały i ich parametry raczej są dobre a nie jakieś kombinowane było bardzo ok. Nie ma wątpliwości, że lepszy research, więcej wycen, olx, zamawianie w odpowiedniejszym terminie przyniosłoby oszczędności. Szczegóły wysyłam na maila.

  • Łukasz

    Witam proszę o nazwę firmy która zajmowała się u was oknami i roletami dostajemy wycenę ale znacznie droższa od waszej Pozdrawiam. Ewentualnie jakie firmy i co robiły będę wdzięczny aktualnie do tygodnia mamy dostać pozwolenie na budowę także wszystko przed nami.

  • Marcin

    Dzień dobry, mam pytanie odnośnie konstrukcji dachu. Czy są jakieś słupki podpierające dach. Na wcześniejszych zdjęciach widziałem stemple budowlane które podpierają belką (chyba płatew). Czy zostały one zastąpione słupkami konstrukcyjnymi, czy to było podparcie montażowe ?
    Też przymierzam się do tego projektu i dziękuję za ten blog jest bardzo interesujący i pomocny. Pozdrawiam.

    • Dziuby

      Hej, nie ma żadnych słupków podpierających. Te stemple postawił sobie majster, ale nie wiem w jakim celu. Przecież podłużnica, jak widać na zdjęciach, opiera się na jętkach…

  • Piotr

    Witam czy robił Pan rekuperację?? Widzę zielne rury puszcone. czy moze podesłac Pan zdjecia jakies materiały jak ja wykonać? Zastanawiam sie na rekuperacja bo dzieci maja alergie.
    Pozdrawiam

    • Dziuby

      Witam,
      mamy rekuperacaję, ale instalacja była wykonywana przez fachowca. Ostateczny kosz – 14,5 tys. zł.
      Na email wysyłam kilka zdjęć położonych rur, które mam.
      Pozdrawiam

    • Dziuby

      Można powiedzieć, że budowa zakończona. Brakuje paru „detail” takich jak drzwi do spiżarni, drewniane stopnie na schodach, tynk na elewacji, piękny ogródek.
      Wysłałem maile ze szczegółami.

  • Mateusz

    Witam,
    Też budujemy Malinówki 2 lustrzane odbicie.
    Czy mogę prosić o informację jaki styropian daliście na ściany zewnętrzne?
    Oraz na jakieś zdjęcia budowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.