Hydroizolacja w spiżarce

Home / Budowa / Hydroizolacja w spiżarce

W połowie maja, kiedy Niepołomice nawiedzały konkretne ulewy, pojawił się problem mokrej podłogi w spiżarce. Najprawdopodobniej powodem był deszcz, który spływał rynną w okolice ściany fundamentowej / styroduru i „wchodził” przez otwór przejściowy dla rury kanalizacyjnej oraz małe dziury w wieńcu.

Całe szczęście nie było tragedii i jakichś wielkich kałuży. Po prostu mokra podłoga i ściany fundamentowe. Mimo wszystko postanowiliśmy jakoś temu zaradzić i zabezpieczyć się na przyszłość. Do akcji wkroczył nasz majster i specyfiki takie jak „Bostik Sperrmortel – Reprofilacja betonu – zaprawa naprawcza” oraz „Bostik K 11 Flex Schlamme grau – uszczelnienie piwnic, podziemi, garaży, zbiorników, studzienek„. Pierwszy produkt posłużył do zatkania dziur i wykonania fasety – takiego wyoblenia – między podłogą a ścianą aby preparat Schlamme (ten drugi) mógł utworzyć nieprzerwaną powłokę hydroizolacyjną. Podłoga oraz ściany zostały pomalowane dwukrotnie a wysokość malowania na ścianach została wykonana ponad poziom zero „0” czyli troszkę ponad wieniec fundamentu.

W razie czego sklep z linków powyżej służy doradztwem technicznym. Nam – mało doświadczonym i nieznającym tematów – fajnie wszystko wyjaśnili. Na temat hydroizolacji, masy Schlamme i zabezpieczenia spiżarki nakierował nas nasz sąsiad. Z tego miejsca wielkie mu za to dzięki! 🙂

 

Tak wyglądała spiżarka po/w trakcie deszczy:

 

A tak po pracach naprawczo-zapobiegawczych:

 

Przejdźmy do kosztów

Usługa/ProduktIlośćKwotaUwagi
Bostik K 11 Flex Schlamme grau1 szt (opakowanie 20 kg)163 zł
Bostik Sperrmortel1 szt (opakowanie 25 kg)71 zł
Koszt wysyłki materiałów37 zł
Praca majstra450 zł
SUMA721 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.