Podsumowanie poddasza

Home / Budowa / Podsumowanie poddasza

Mimo mrozów i śniegu budowa idzie dalej. W grudniu udało się postawić ścianki kolankowe, sczytowe oraz zaszalować i zalać wieniec.

W projekcie Malinówek wieniec oblewa szczyty wszystkich ścian poddasza i tych wytycznych oczywiście się trzymaliśmy. Warto wspomnieć o tym ekipie przed wyceną żeby później nie było niemiłych niespodzianek. My nie mieliśmy 🙂 Oto efekt:

 

 

Koszty

Usługa/ProduktIlośćKwotaUwagi
Bloczki Termalica T3/500 24x25x60ok.7 palet3528 złPo 48 bloczków na palecie.
Beton B204 kubiki1197 złNa wieniec i słupy. W tym cena za przyjazd pompy.
Folia pod murłatę Folgam23 mb58 złszerokość 0.25 m
Nadproża ceramiczne Leier strong4 szt.151 złSzerokość 2.45 m. Dwa nadproża do trzeciego okna pozostały z etapu budowy parteru.
Pręty gwintowane 12mm + podkładki + nakrętki24 m158 zł
Ekipa - wykonanie ścian poddasza oraz wieńca6000 zł
SUMA11092 złSuma bez zbrojenia, które było zamówiane i liczone na etapie prac przy fundamentach. Oprócz tego część materiałów była zamówiona przy okazji prac przy parterze (klej do bloczków, zaprawa murarska, cegły, drut wiązałkowy).

11 Komentarzy

 • Anonim

  Gratulacje 🙂 milo patrzeć jak rośnie 🙂 My początkowo też wybraliśmy Malinówkę ale ostatecznie wybraliśmy inny projekt , jednak z zaciekawieniem śledzimy Wasze postępy i wpisy, które z pewnością przydadzą się przy budowie naszego domu 🙂

  Pozdrawiamy

 • Bożena

  My kupiliśmy Malinówkę 2 (lustrzane odbicie) w stanie surowym zamkniętym z przyłączami oraz oczyszczalnią. Dodatkowo dobudowano nam garaż (z tarasem).
  Będziemy kontynuować na wiosnę. Teraz będą nam potrzebne porady dotyczące wykończenia.
  Z przyjemnością będziemy więc śledzić Waszego bloga.

  • Dziuby

   Dziękujęmy. Bardzo dobry wybór z tymi Malinówkami 🙂
   My w tym roku planujemy wykonać instalacje, tynki, wylewki.
   Postępami będziemy dzielić się na blogu. Zachęcamy do śledzenia.

   • Bożena

    Czy macie już jakieś wstępne kalkulacje kosztów instalacji , tynków i wylewek?
    My dostaliśmy już propozycje od wykonawcy ale jeszcze nie podpisaliśmy umowy. Planowane przez firmę koszty wykończenia do stanu deweloperskiego ( tzn : instalacja elektryczna, CO, gazowa z piecem, woda, kanalizacja, tynki gipsowe, wylewki cementowe, podłoga strych ze schodami rozkładanymi, ocieplenie z tynkiem sylikon., podbitka drewniana oraz część ogrodzenia panelowego);
    to ok 128000zł .
    To dużo czy mało?

    • Dziuby

     Na razie otrzymaliśmy wstępną wycenę:
     – instalacji elektrycznej – ok. 7 000 zł
     – instalacji gazowej wraz z piecem – ok. 13 000 zł,
     – rekuperacji – 24 000 – 28 000 zł, ale tutaj liczymy na inną tańszą opcję.

     Tynki (robocizna wraz z materiałem) w cenie 28 zł/m2. Z naszych szacunków wychodzi ok. 430 m2 ścian i sufitów co daje kwotę ok. 12 000 zł.

     Patrząc na powyższe szacunki Wasza wycena nie wydaje się być jakaś kosmiczna. Sam materiał na ocieplenie elewacji to koszt rzędu kilkunastu tysięcy.

 • Anonim

  My w pierwszej kolejności wybieraliśmy Malinówkę 2G, chcieliśmy dom razem z garażem ale ostatecznie padło na dom w zielistkach 5 , garaż będzie osobno 😉 W zielistkach dlatego bo mężowi się bardziej podobał i nie chcieliśmy też narożnego okna w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.